افتتاحیه جمعه بازار طبس سبزوار

نوشته شده توسط .::علیــ..طبسیـــ..::.. در دسته اخبار, اخبار عمومي, گزارشات

برجسب شده در: , , , , , , , , , ,

طبشن-فرماندار ویژه سبزوار

انتشار یافته در دسامبر 01, 2021 با بدون دیدگاه

افتتاحیه جمعه بازار روستای طبس سبزوار در روز جمعه پنجم آذر ماه 1400 با حضور تنی چند از مسئولین برگزار گردید.

جمعه بازار در مساحتی در حدود 90 متر مسقف و شامل 25 غرفه برگزار گردید.

مراسم افتتاحیه جمعه بازارمنطقه گردشگری طبس سبزوار

مراسم افتتاحیه جمعه بازار با حضور جناب آقای علوی مقدم فرماندار ویژه شهرستان سبزوار و آقای حسینی ریاست محترم اداره میراث فرهنگی شهرستان سبزوار . و حضور آقای معلمی بخشدار بخش مرکزی شهرستان سبزوار شروع شد.

بعد از بریدن روبان توسط جناب فرماندار ، ایشان به همراه هیئت همراه از غرفه های جمعه بازار بازدید کردند. و از نزدیک با غرفه داران دیدار کرده و با دقدقه های آنها آشنا شدند.

مشکلات غرفه داران جمعه بازار

یکی از مهمترین دقدقه های و مشکلات غرفه داران نبود اینترنت بود. به خاطر در دسترس نبودن اینترنت ، غرفه داران با مشکل فروش محصولات روبرو بودند . که متاسفانه دستگاه های کارتخوان آنها کار نمیکرد.

مشکل پرداختها با استفاده از دستگاه کارتخوان و اینترنت اقامتگاه بومگردی ننه کلو باباکلو موقتا برطرف گردید.

جهت استفاده غرفه داران و عموم مردم سرویس های بهداشتی حسینه ی روستای طبس آماده شده بود. و گرمایش حسینه هم روشن شده بود . تا غرفه داران جهت استراحت و نماز از آن استفاده نمایند.

متاسفانه رو به غروب که میرفت نبود روشنایی در محل برگزاری جمعه بازار بیشتر خود را نشان میداد. که جهت تامین روشنایی از لامپ و سیم سیار استفاده شد.

نبود سطل زباله در محیط جمعه بازار روستای طبس سبزوار هم یکی دیگر از مشکلات محسوس هفته اول راه اندازی جمعه بازار بود.

مطلب زیر را هم بخوانید :

روستای گردشگری طبس ، یک شعار توخالی

راه حل ها برطرف کردن مشکلات جمعه بازار

این گونه مشکلات در هفته اول بازگشایی جمعه بازار روستای طبس سبزوار طبیعی می باشد . امید است که مسئولین برگزار جمعه بازار جهت هفته های آتی امکانات اولیه و ملزومات برگزاری جمعه بازار را فراهم نمایند. تا انشالله در هفته های پیش روی شاهد برگزاری هرچه بهتر این رویدار باشیم.

نصب روشنایی در محیط برگزاری جمعه بازار می تواند . هم مشکل تاریکی را برطرف نماید و هم باعث شود محصولات بهتر به نمایش گذاشته شوند.

با توجه به اینکه در اواخر پاییر هستیم و کم کم باید به زمستان سلام کنیم . و با توجه به سردسیر بودن منطقه گردشگری طبس سبزوار . نیاز مبرم به لوازم و تجهیزات گرمایشی هم برای محیط جمعه بازار احساس می شود. که مسئولین برگزاری باید فکری به حال آن کنند.

ایجاد غرفه یا دکه ای جهت ارایه غذا و تنقلات ، مخصوصا به صورت گرم هم در جمعه بازار احساس می شود.

محصولات عرضه شده در جمعه بازار طبس

در جمعه بازار روستای طبس سبزوار محصولات متنوعی عرضه شده بود. صنایع دستی ، عرقیات اورگانیک ، عسل طبیعی ، بافتنی ، عروسک ، شیرینیجات . محصولات کشاورزی روستا ، لوازم خانه و قند و برنج . لوازم آرایشی و بهداشتی .مویز ، گل محمدی و سبزیجات خشک. حبوبات و …

اما نبود برخی محصولات روستا هم محسوس بود . سرکه های اورگانیک ، سالاد زمستانی ، کلم شور و خیار شور. رب گوجه و رب انار . محصولات لبنی . فراورده های گوشتی و پروتئینی و …

یکی از مهمترین ایرادات در مورد عرضه محصولات اورگانیک خود روستا عدم بسته بندی شیک و شکیل بود که خیلی به چشم می آمد که امید است با تداوم جمعه بازار و رونق گرفتن آن دستگاه بسته بندی مناسب توسط جمع از غرفه داران خریداری و جهت بسته بندی محصولات مورد استفاده قرار گیرد . حتی می شود در این راستا برند سازی کرد و همه محصولات را با برندی واحد عرضه نمود.

مسئولین در مراسم افتتاحیه جمعه بازار طبس سبزوار
جمعه بازار طبس سبزوار
مسئولین در مراسم افتتاحیه جمعه بازار طبس سبزوار
جمعه بازار طبس سبزوار
افتتاحه جمعه بازار توسط فرماندار ویژه سبزوار
جمعه بازار طبس سبزوار
مسئولین در مراسم افتتاحیه جمعه بازار طبس سبزوار
جمعه بازار طبس سبزوار

درباره .::علیــ..طبسیـــ..::.

علی طبسی هستم ، از سال 78 فعالیت خود را با وبلاگ نویسی در بلاگفا شروع کردم و به تدریج سایت پاتوق فور یو را راه‌اندازی نمودم و سال 86 با هدف معرفی روستایم طبس ، سایت طبشن را ایجاد کردم و همانگونه که شاهد بوده‌اید در این مدتی تغییرات زیادی در این سایت رخ داده است تا اینکه به وضعیت امروز رسیده است .

مرور بایگانی نوشته های .::علیــ..طبسیـــ..::.

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد افتتاحیه جمعه بازار طبس سبزوار. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید