برگزاری جشن نیمه شعبان در روستای طبس خردادماه93

نوشته شده توسط .::علیــ..طبسیـــ..::.. در دسته اخبار, اخبار عمومي, گزارشات, مراسم‌های مذهبی

برجسب شده در: , , , , , , , , , , ,

برگزاری جشن نیمه شعبان در روستای طبس خردادماه93

انتشار یافته در ژوئن 14, 2014 با 1 دیدگاه

۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۵۶۰۰روز جمعه 23 خردادماه مصادف با 15 شعبان در روستای طبس مراسم جشن گل نرگس برگزار شد. در ابتدا از مهمانان و گردشگران با شربت پذیرای شد و بعد از ظهر هم با برگزاری جشنی در حسینه ی روستا این روز عزیز را  گرامی داشتند و لحظات خوشی را برای مردم خونگرم طبس فراهم آمد.

در ابتدا باید از برگزارکنندگان  مراسم قدردانی و تشکر کنم در کل برنامه خوب و شایسته ای برگزار شد البته جا برای بهتر شدن داشت . متاسفانه به علت فوت برادر ابوالفضل طبسی هنرمند خوب روستا ، ایشان در این مراسم حضور نداشتند و به خوبی می شد جای خالی ایشان را احساس کرد.

مجری برنامه اجرای خوبی داشت ولی بی نظمی به خوبی مشهود بود. مجری باید برنامه بعدی را از اطرافیان سوال میکرد و اصلا برنامه زمان بندی شده ای به مجری یا دیگران ارائه داده نشده بود . در برنامه امسال از مولودی خوانی  و سخنرانی روحانی روستا و دکلمه خوانی و مسابقات مفرح و سرود و سرود وسرود وسرود ….موجود بود البته سرودش خیلی بود….

در جشن نیمه شعبان امسال (1393) از نوباوگان و خردسالان و نوجوانان و …. استفاده شده بود.

بی انصافی نکنم برنامه خوبی و عالی بود به صورت شایسته حسینیه دیزاین و آذین بندی شده بود سن برنامه هم خوب بود . با گروه های سرود خوب کار شده بود بخصوص کار با کودکان صبر عیوب میخواهد پذیرای در شان مراسم و مدعوین بود. مجری برنامه به حق  تلاش کرد تا برنامه ی در خور ارائه دهد ولی در قیاس با سالهای قبل که باید بهتر می بود و حرف بیشتری برای گفتن میداشت ولی….. در مراسم امسال حضور بانوان پررنگ تر بود و جمعیت غالب حاضر در حسینه ی را بانوان تشکیل میدادند. مسابقه ماست خوری و هندانه خوری خوبی برگزار شد و برای مدتی خنده را بر لبان حضار نشاند. مسابقه ی هم برای خردسالان برگزار شد . اهدای جایزه هم داشتند که البته جایره بگیران مراسم بانوان بودند .

جوایز مربوط به مسابقات قرآنی بود که متاسفانه باز هم هیچگونه نام مکتوبی ارائه نشد تا بتوانم مقامها و نامها را معرفی نمایم فقط  در بین جوایز ، جوایزی مربوط به برگزاری مسابقه مکاتبه ای  طرح ثقلین که در سطح استان خراسان رضوی برگزار شده بود می شد. که مسئول طرح خانم زهرا رازقندی در مراسم حضور داشتند که اعلام نمودند در این طرح 10000نفر شرکت کرده بودند که شرکت کنندگان از روستای طبس سبزوار 6 نفره بوده اند که :

 1. خانم نرگس طبسی به عنوان نفر اول برنده کمک هزینه سفر به کربلای معلی
 2. خانم ملیحه طبسی یک تخته پتو
 3. خانم صغری طبسی یک تخته پتو
 4. خانم زهره طبسی یک تخته پتو
 5. خانم مریم طبسی یک جلد صحیفه سجادیه
 6. خانم مریم طبسی یک جلد صحیفه سجادیه

لازم به توضیح است که دریافت کنندگان صحیفه سجادیه دو نفر هستند با نام مشابه و موارد 5 و 6 تکراری نیست.

باقی خانم های که جوایز دریافت کردند مربوط می شده به کلاسهای قرآنی که در روستا برگزار شده بود و در مسابقه اختتامه کلاسها خانم های در روان خوانی و …. برنده شده بودند که جوایزشان در مراسم جشن نیمه شعبان اعطاء گردید که متاسفانه من نام ها و مقامهای کسب شده را ندارم .

در انتها نظر شما را به گزارش تصویری از روز نیمه شعبان 93 در روستای طبس جلب میکنم:

پذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسپذیرای از مهمانان و گردشگران و رهگذران در روز نیمه شعبان - طبسمولودی خوانی مداح حسن طبس۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۴۰۴۷۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۴۱۰۷مجری برنامه جشن نیمه شعبان طبس۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۴۹۰۷حاج آقا حسینی روحانی روستای طبس۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۵۴۱۴۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۵۴۵۵۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۷۵۵۲۸مسابقه خردسالان - طبسمسابقه خردسالان - طبس۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۸۱۶۳۳اجرای برنامه توسط مداح اهل بیت علی اکبر طبسی و مهدی طبسی-طبسجوایز-نیمه شعبان-طبسجوایز-نیمه شعبان-طبسگروه سرود دختران - نیمه شعبان - طبسمسابقه ماست خوری- طبسمسابقه ماست خوری- طبسمسابقه ماست خوری- طبسگروه سرود سربازان ولایت-نیمه شعبان-طبسگروه سرود نوباوگان - نیمه شعبان - طبسمسابقه هندوانه خوری - نیمه شعبان-طبسمسابقه هندوانه خوری - نیمه شعبان-طبساهداء جایزه به خانم نرگس طبسی نفر اول طرح ثقلینقدردانی از خانم رازقندی مسئول طرح ثقلین-طبس۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۹۲۲۲۴۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۹۲۲۴۶۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۹۲۴۲۰۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۹۳۱۴۲۲۰۱۴۰۶۱۳_۱۹۳۲۵۲تجلیل از مربی قرآن

درباره .::علیــ..طبسیـــ..::.

علی طبسی هستم ، از سال 78 فعالیت خود را با وبلاگ نویسی در بلاگفا شروع کردم و به تدریج سایت پاتوق فور یو را راه‌اندازی نمودم و سال 86 با هدف معرفی روستایم طبس ، سایت طبشن را ایجاد کردم و همانگونه که شاهد بوده‌اید در این مدتی تغییرات زیادی در این سایت رخ داده است تا اینکه به وضعیت امروز رسیده است .

مرور بایگانی نوشته های .::علیــ..طبسیـــ..::.

1 دیدگاه

1 دیدگاه در برگزاری جشن نیمه شعبان در روستای طبس خردادماه93 در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

 1. سلام
  برنامه خوبی تدارک داده بودید به همه دست اندر کاران مراسم, تهیه کنندگان
  اجرا کنندگان و کارگردانان جشن نیمه شعبان خدا قوت میگویم وبرای اجرای مراسمات وبرنامه های مشابه که باعث تقویت دینداری وشادمانی نونهالان وآیند گان روستا میشود برای همه عزیزان آرزوی توفیق دارم .با نگاه به تصویر ها لحضاتی خود را در زادگاهم روستای طبس احساس کردم
  درضمن خبر درگذشت برادر کوچک آقا ابولفضل را که درسایت دیدم خیلی متاثر شدم از درگاه ایزد یکتا برای انمرحوم طلب مغفرت وبرای خانواده محترم ودوست عزیزم حاج علی آقاخراسانی واقا ابولفظل صبر واجر آرزومندم . سید عباس

دیدگاهتان را بنویسید