جلسه اول پرسش و پاسخ با مسٔولین روستای طبس

نوشته شده توسط .::علیــ..طبسیـــ..::.. در دسته اخبار, اخبار دهياري, اخبار شورا, اخبار عمومي, گزارشات

برجسب شده در: , , , , , , , , , , , , ,

انتشار یافته در ژانویه 12, 2016 با 2 دیدگاه

جلسه پرسش و پاسخ در روز جمعه 18 دیماه بعد از مراسم پر فیض دعای ندبه برگزار شد . زمانی که صبح زود به روستا رسیدم و جمعیت زیادی که در حسینیه و برای دعا جمع شده بودند رو دیدم خیلی خوشحال شدم که مردم مشتاقند به سرنوشت روستایشان.

البته بعد از دعا و صرف صبحانه متوجه شدم که اشتباه میکرده ام و تعداد انگشت شماری برای جلسه پرسش و پاسخ مانند.

شروع کننده جلسه ریاست شورای اسلامی روستا جناب آقای احمد آقای طبس بودند که در ابتدای امر از تلاش برای برگزاری جلسات با مردم گفتند و عدم استقبال مردم روستا و باز هم گله مند بودند که در همین جلسه هم کسی شرکت نکرده و به حق هم درست میگفتند چون جمعیتی چند برابر شرکت کنندگان در داخل روستا و درب مغازه ها نشسته بودند ولی در جلسه شرکت نکردند.

بعد از توضیحات ریاست شورا نوبت به سوالات رسید بحث اول مربوط به شرکت نفت و مشکلات نفتی مردم بود که من متوجه شدم مهمترین مشکل مردم که از نظر آنان در اهمیت خیلی بالای قرار دارد همین نفت می باشد که بیشترین زمان جلسه ی یک ساعته را به خود اختصاص داد و بحث زیادی پیرامون موضوع نفت صورت گرفت و نتیجه این شد که زمینی را جهت دایر کردن شرکت نفت اختصاص دهند و برای بازگرداندن شرکت نفت به روستا تلاش کنند.

سوال : جهت امنیت روستا و مخصوصا در کلاته ها و فضاهای گردشگری چه اقداماتی صورت گرفته است؟

پاسخ : دهیار روستا توضیح دادند که با توجه به کثرت گردشگر و فضاهای زیاد روستا جهت امنیت و برقراری نظم با نیروی انتظامی وارد مذاکره شده اند و قراردادی جهت این امر هم بسته اند که ماهانه برای ۴ روز جمعه ی آن ماه مبلغ 700هزار تومان پرداخت کرده اند که عمل کار خاصی صورت نگرفته است . ریاست شورای اسلامی هم اضافه کردند که تصیم گرفته شده بود که با کمک خود مردم امنیت را برقرار کنند و حتی جلسه ای نیز هماهنگ کرده بوده اند تا با مالکان کلاته ی فرخنوا تشکیل شود و مسیر این کلاته را ببندند و فقط مالکان را به کلاته راه دهند که انگار هیچ یک از مالکان در جلسه ی مزبور شرکت نکرده بودند.جلسه پرسش و پاسخ روستای طبس-سایت طبشن

سوال : طرح هادی روستا چه شد و لطفا شفاف سازی کنید که بودجه طرح هادی چه مقدار است و از چه کانالی به پیمانکار می رسد و طرح توسعه روستا چه شد؟

پاسخ : مجری طرح هادی روستا بنیاد مسکن و شهرسازی می باشد . و در سال گذشته مبلغ 320 میلیون تومان بودجه طرح هادی روستا بود که در سه فاز 75 میلیون تومانی قرار به اجرا بود . در طرح اولیه ی روستا هر دو طرف خیابان اصلی روستا کانیو بود و با تلاش و دوندگی توانستیم در یک سمت خیابان با توجه به آبریز زیاد کوچه ها در فصول بارانی کانال قرار دهیم . بودجه امسال 150 میلیون بود که مبلغ 68  میلیون تومان آن پرداخت و با توجه به بودجه موجود شاهد پیشرفت طرح بودیم. درخصوص نحوه ی پرداخت هم باید به اطلاع برسانم که مجری طرح یعنی بنیاد مسکن مستقیما پول را به پیمانکار پرداخت میکند و هیچ مبلغی به حساب دهیاری یا شورای روستا پرداخت نمی شود. طرح توسعه روستا هم نیاز به 26 میلیون بودجه است که در صورت تامین اعتبار و با نظر کارشناس مربوطه اجرا خواهد شد.

سوال : موضوع انتزاع روستا به کجا رسید و کی مردم از سردرگمی خلاص می شوند ؟

پاسخ : انتزاع روستای طبس و بازگشت به بخش حومه ۸ سال است که پیگیری می شود و بیشتری تلاش ما در این مدت برای این موضوع بوده است . موافقت مقامات مسوول گرفته شده است و مدیرکل تقسیمات کشوری نیز موافقت کرده اند و آخرین خبر در این باره مربوط به نامه ی سرکار خانم احمدی به تاریخ 13 مردادماه سال جاری می باشد. که ذکر شده است که منتظر جلسه تقسمات کشوری هستند . لازم به توضیح می باشد که در دولت جدید هنوز جلسه ای برای تقسیمات کشوری تشکیل نشده است و به محض تشکیل نامه روستا هم که منتظر امضا می باشد در جلسه مطرح خواهد شد. جلسه پرسش و پاسخ روستای طبس-سایت طبشن

متاسفانه به دلیل کمبود وقت بیشتر جوابها پرسیده شد و پاسخ داده نشد و قرار بر آن شد تا زمان دیگر جلسه دوباره دایر و سوالات دیگر پاسخ داده شود.

به نوبیه ی خودم از تمام دوستان و اعضا ی شورا و دهیار روستا که در این جلسه حضور داشتند و در برگزار آن تلاش کردند تقدیر و تشکر مینمایم.

علی طبسی

درباره .::علیــ..طبسیـــ..::.

علی طبسی هستم ، از سال 78 فعالیت خود را با وبلاگ نویسی در بلاگفا شروع کردم و به تدریج سایت پاتوق فور یو را راه‌اندازی نمودم و سال 86 با هدف معرفی روستایم طبس ، سایت طبشن را ایجاد کردم و همانگونه که شاهد بوده‌اید در این مدتی تغییرات زیادی در این سایت رخ داده است تا اینکه به وضعیت امروز رسیده است .

مرور بایگانی نوشته های .::علیــ..طبسیـــ..::.

2 دیدگاه

2 دیدگاه در جلسه اول پرسش و پاسخ با مسٔولین روستای طبس در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

  1. با سلام ممکنه در خصوص نا امنی هایی که بحث امنیت رو ایجاد کرده اطلاع رسانی کنید . قبلا تا کرتوت یا همون کرتیت هم که میرفتی امنیت برقرار بود چه شده که حالا فرخنوا هم نا امن شده؟

  2. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت علی اقا مدیر سایت
    اهالی روستا همت بالایی ندارند و فقط از مسئولان روستا انتظار راهبری دارند و یا توجه به اینکه با کسرت جمعیت در جلسه پرسش و پاسخ مواجه شدن مسوولان باز هم علاقه نشان دادند ب برگزاری دوباره نشست
    انشالله مشکلات روستا که امنیت در اولویتهای اول قرار داره بیشتر تاکید شود تا هم کشاورز هم گردشگر با مشکلات مواجه نشوند انشاالله

دیدگاهتان را بنویسید